Spracovanie osobných údajov

Pozrite si príklady spracovania osobných údajov. Aké údaje a kedy spracúvame.

Príklady spracovania osobných údajov

Názorné príklady ako a ktoré vaše osobné údaje spracúvame a na čo všetko ich môžeme použiť. Nájdete tu informácie o základných údajov, ktoré spracúvame. Kompletné podmienky potom nájdete v Zásadách ochrany osobných údajov, ktoré ustanovujú presné podmienky spracovania osobných údajov.

Mailová adresa

Mailová adresa je pre nás dôležitá, no z iného pohľadu ako si myslíte. Možno si hovoríte, že je pre nás dôležité aby sme vám potom na ňu mohli zasielať rôznu reklamu a novinky opäť plné reklamy. V tom vás však sklameme – neposielame žiadne novinky do mailu a už vôbec nie reklamu.

Mail pre nás slúži hlavne na dve základné veci – prvou je zaslanie informácie o aktiváciu účtu a druhou je obnova hesla v prípade ak to svoje pôvodné zabudnete.

Mail je zároveň aj základným identifikačným prvkom a pomáha nám zabrániť tomu aby jedna osoba u nás mala niekoľko účtov. Samozrejme nedokážeme tomu zabrániť úplne nakoľko jeden užívateľ môže mať niekoľko mailov.

Nikdy na ňu neposielame nevyžiadanú reklamu ani rôzne automatické otravné novinky. Samozrejme na jednotlivých webových stránkach môže existovať možnosť prihlásiť sa k odberu noviniek avšak musíte sa na takéto posielanie prihlásiť. Nestačí iba to, že ste si u nás vytvorili účet.

Váš mail slúži iba na zaslanie potvrdenia o vytvorení účtu a prípadne na opakované zaslanie hesla ak ho zabudnete. Môžeme vám tiež mailom poslať bezpečnostné upozornenia a notifikácie o aktivitách na webových stránkach. Tieto maily si však môžete kedykoľvek vypnúť a zapnúť vo svojom profile.

Rovnako vás nikdy nežiadame aby ste nám mailom poslali vaše heslo. Vaše heslo nepoznáme ani ho nemáme prečo poznať. Ak by vás v našom mene niekto žiadal a zaslanie hesla tak nás okamžite informujte na mail dpo@slobodnaeuropa.eu.