Zásady ochrany osobných údajov

Platné od 02.05.2020 18:07, posledná aktualizácia 02.05.2020 18:07.

Zásady ochrany osobných údajov

Ďakujeme, že sa zaujímate o spakovanie vašich osobných údajov. Tieto Zásady ochrany osobných údajov určujú všetky postupy pre získavaní, spracovaní a mazaní vašich údajov.

Zásady ochrany osobných údajov sme zlúčili s dokumentom Podmienky používania a právne dojednanie a všetko tak nájdete na jednom mieste.

Kto sme?

Tieto Zásady ochrany osobných údajov (ďalej aj ako „Zásady“) upravujú získavanie, uchovávanie, sprístupnenie, spracovanie a zmazanie osobných údajov na webových portáloch: www.slobodnaeuropa.euwww.stalosa.skwww.techcool.skwww.slobodneforum.euwww.slobodnaeuropa.tvwww.budreporter.skwww.pocasie.xyzwww.10000.sk.

Tieto Zásady sa z časti alebo úplne vzťahujú aj na webové stránky: www.objednajsiweb.skwww.firemnyweb.onlinewww.zltakacicka.skwww.cleansatisfied.skwww.luxusneupratovanie.skwww.tepovanieba.eu.

Tieto Zásady sa z časti alebo úplne vzťahujú aj na ďalšie webové stránky, ktoré na prihlásenie využívajú účet SlobodnaEuropa.eu. Ich zoznam nájdete na tejto stránke.

Definícia pojmov

  • Všade tam, kde v podmienkach hovoríme o „Webových stránkach“ myslíme ktorúkoľvek z vyššie uvedených stránok.
  • Všade tam, kde hovoríme o „užívateľovi“ a množné číslo tohto slova a/alebo „používateľovi“ a množné číslo tohto slova myslíme ktoréhokoľvek návštevníka Webových stránok.
  • Všade tam, kde hovoríme o „vyhľadávacích robotoch“ myslíme automatizované služby tretích strán, ktoré umožňujú prehľadávanie Webových stránok a získavajú z nich údaje. Napríklad Google, Bing a podobné.
  • Všade tam, kde hovoríme o „účte“ a/alebo „profile“ myslíme súbor informácií, ktoré o užívateľoch ukladáme na základe ich súhlasu.
  • Podmienky používania a právne dojednania – sú zároveň Zásady ochrany osobných údajov. Všetky podmienky nájdeš v týchto Zásadách ochrany osobných údajov. Je to jednoduchšie pre teba aj pre nás. Je to to tiež prehľadnejšie, pretože všetko nájdeš v jednom dokumente.

Komentáre – aké osobné údaje získavame a prečo ich zbierame?

Na to aby si mohol pridať komentár na Webových stránkach môžeme vyžadovať prihlásenie do tvojho účtu. Dôvodom je najmä ochrana pred spamom a zníženie množstva ukladaných dát o používateľoch, ktorí sa rozhodnú pridať komentár.

Ak sa rozhodneš pridať ku ktorémukoľvek článku svoj komentár tak sa v našich systémoch uloží IP adresa z ktorej si príspevok pridal a tiež niektoré ďalšie informácie ako napríklad údaje o prehliadači, ktorý si použil. Tieto údaje však využívame výhradne a len na ochranu pred spamom. Žiadne tvoje údaje nezdieľame s treťou stranou.

Tvoje údaje máš vždy pod kontrolou a kedykoľvek nás môžeš požiadať o výpis tvojich komentárov, ktoré si na Webových stránkach zanechal. O výpis môžeš požiadať priamo cez nastavenia v tvojom účte. Alebo môžeš požiadať o výpis všetkých údajov, ktoré o tebe máme uložené. To môžeš urobiť na tejto stránke.

Ak sa rozhodneš pridať komentár môžeme vytvoriť anonymizovaný reťazec z tvojej mailovej adresy. Anonymizovaný reťazec vytvorený z tvojej mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používaš. Po schválení tvojho komentára bude tvoja profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom tvojho komentára.


Automattic

Zásady ochrany osobných údajov služieb od Automattic nájdeš na stránke prevádzkovateľa – pozrieť podmienky


Ak si neželáš použitie tvojej fotky môžeš si do svojho profilu nahrať fotku, ktorá sa bude zobrazovať namiesto tej použitej v službe Gravatar. Vlastnú fotku si môžeš nahrať po prihlásení sa do svojho profilu. Ak sa rozhodneš nahrať vlastnú fotku priamo vo svojom profile môžeš ju vo svojom profile aj upravovať a meniť.

Multimédiá – aké osobné údaje získavame a prečo ich zbierame?

Pri nahrávaní obrázkov na Webovú stránku by si sa mal vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akýkoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Ak sa rozhodneš nahrať akékoľvek obrázky, fotky, videá alebo akýkoľvek iný multimediálny obsah maj na pamäti nastavenie súkromia tvojho účtu. Ak máš údaje o tvojom účte verejne dostupné budú verejne dostupné aj všetky tebou nahraté obrázky. Ak nechceš aby boli tvoje obrázky viditeľné nastav si svoj profil ako súkromný čo môžeš urobiť priamo v nastavení tvojho profilu.

Ak si zmenil nastavenie tvojho profilu môžu sa údaje z neho naďalej zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania niektorými vyhľadávacími robotmi (ako napríklad Google, Bing a podobne) a to aj niekoľko mesiacov po tom čo si sa rozhodol svoj profil nastaviť ako súkromný alebo si zmenil nastavenie multimédií.

Kontaktné formuláre – aké osobné údaje získavame a prečo ich zbierame?

Ak nás kontaktuješ prostredníctvom kontaktného formulára sú všetky údaje vyplnené vo formulároch automaticky ukladané na náš server a posielané na spracovanie formou mailu. Preto v kontaktných formulároch prosím nikdy neposielaj dôverné informácie.

Údaje vyplnené vo formulároch použijeme iba na účel, na ktorý boli poskytnuté a nebudú poskytnuté žiadnej tretej strane. Údaje môže spracovať tretia strana iba v prípade ak sa týkajú služieb, ktoré neposkytujeme priamo, ale o ich poskytovanie sa stará tretia strana.

Súčasťou informácií, ktoré sa ukladajú pri odoslaní kontaktného formulára môžu byť údaje o tvojej IP adrese, o tvojom prehliadači a poskytovateľovi internetových služieb. Tieto údaje používame na rozlíšenie jednotlivých používateľov. Súčasťou môžu byť aj údaje o tvojom účte u nás ak si sa pred odoslaním kontaktného formulára prihlásil do svojho účtu.

Ak nás kontaktuješ prostredníctvom kontaktného formulára údaje z neho ukladáme po neobmedzenú dobu. V našich systémoch z bezpečnostných dôvodov ukladáme aj správy, ktoré ti posielame.

Čo ak som sa rozhodol vytvoriť si účet?

Ak sa rozhodneš využívať niektoré ďalšie služby Webových stránok ako je napríklad pridanie vlastných článkov či vytvorenie užívateľskej recenzie musíš si vytvoriť vlastný účet. Vytvorenie účtu je samozrejme bezplatné a natrvalo aj bude a rovnako bezplatné je samozrejme aj používanie účtu a natrvalo aj bude.

Pri vytvorení účtu požadujeme vyplnenie užívateľského mena, hesla, mailovej adresy a ďalších bezpečnostných prvkov. Bezpečnostné prvky slúžia na komunikáciu s našim helpdeskom v prípade ak sa napríklad nebudeš vedieť prihlásiť do svojho účtu alebo sa nebudeš vedieť dostať k obnovenému heslu.

Tvoj účet si aktivuješ potvrdeným mailovej adresy. Po registrácii ti pošleme mail s aktivačnou linkou, ktorú bude treba potvrdiť. Ak tak neurobíš do 7 dní odo dňa vytvorenia žiadosti o registráciu tak tvoju registráciu zmažeme a budeš sa musieť registrovať znovu.

Ak máme pochybnosti o tom, že účet vytvára ľudská bytosť (napríklad nás automatizovaný systém vyhodnotí, že účet vytvára zrejme robot) pošleme ti mailom informáciu o zablokovaní účtu. V tomto prípade budeš musieť kontaktovať helpdesk a požiadať o sprístupnenie účtu.

Prečo chceme tvoju mailovú adresu?

Tvoj mail použijeme na overenie tvojej identity a tiež ako potvrdenie, že sa neregistroval robot. Prepáč občas sa to stáva a tomu sa samozrejme chceme vyhnúť.

Nemusíš mať obavu na tvoj mail ti nebudeme posielať žiadne informácie bez tvojho súhlasu. S užívateľmi komunikujeme cez súkromné správy, ktoré nájdeš priamo vo svojom profile.

Občas ti môžeme poslať mail, ktorý ťa bude informovať napríklad o tom, že ti niekto poslal správu alebo ťa spomenul vo svojom statuse. Tieto maily sú generované automaticky a máš nad nimi plnú kontrolu. Kedykoľvek ich môžeš všetky vypnúť a v tom prípade od nás nebudeš dostávať žiadne maily.

Našim užívateľom neposielame žiadny newsletter takže jeho nastavenie ani nemusíš hľadať.

Na tvoj mail môžeme poslať bezpečnostné informácie o tvojom účte. Tieto informácie ti pošleme aj v prípade ak si si zrušil zasielanie všetkých informačných mailov o aktivitách. Ide napríklad o informácie o podozrivých aktivitách na tvojom účte. Napríklad ak máme pochybnosti o tom, že si sa prihlásil do svojho účtu. Používame automatizovaný systém, ktorý nám pomáha odhaliť podozrivé aktivity na účte a vtedy ťa o takej aktivite budeme informovať mailom.

Aké informácie vám musím ešte poskytnúť?

Žiadne. Od našich užívateľov nevyžadujeme žiadne zbytočné informácie. Samozrejme vo svojom profile nájdeš možnosť vyplniť aj ďalšie informácie avšak či ich vyplníš alebo nie je na tebe.

Ak sa rozhodneš akékoľvek informácie vyplniť máš možnosť hneď pri ich vyplnení zmeniť viditeľnosť tak ako uznáš za vhodné.

Ako nastaviť viditeľnosť profilu?

Všetky polia tvojho profilu môžeš prispôsobovať po stránke viditeľnosti. Môžeš tak nastaviť či majú byť jednotlivé polia viditeľné alebo nie.

Hneď po registrácii je viditeľné len pole „prezývka“. Toto polo ostáva viditeľné vždy a nie je možné zmeniť jeho viditeľnosť pre ostatných užívateľov alebo vyhľadávacích robotov.

Všetky ostatné polia sú pri registrácii nastavené viditeľné ako „Iba ja“. To znamená, že tieto polia ak do nich čokoľvek vyplníš vidíš len ty a nik iný. Tieto polia ešte môžu vidieť administrátori Webových stránok a nimi oprávnené osoby. Všetky polia tvojho profilu môžu vidieť ešte naši pracovníci podpory pre zákazníkov, ktorí ich však majú sprístupnené len v prípade ak sa na nás obrátiš s požiadavkou priamo ty.

Aké sú možnosti nastavenia viditeľnosti:

  • “Každý” – Ak nastavíš viditeľnosť ktoréhokoľvek poľa profilu na „Každý“ budú tento údaj vidieť všetci a to bez ohľadu na to či sú alebo nie sú registrovaným užívateľom. Nezabudni, že ak si mal ktorékoľvek pole nastavené na túto hodnotu a neskôr ju akýmkoľvek spôsobom obmedzíš bude chvíľu trvať kým napríklad vyhľadávacie roboty takúto zmenu zaregistrujú.
  • “Všetci členovia” – Ak ktorékoľvek pole profilu nastavíš na túto hodnotu uvidia ho všetci užívatelia s vytvoreným účtom a po prihlásení sa do svojho účtu. Ak použiješ toto nastavenie nebudú jednotlivé polia profilu viditeľné pre neregistrovaných užívateľov. Niektoré polia však naďalej môžu vidieť vyhľadávacie roboty.
  • “Tvoji priatelia” – Ak chceš výraznejšie obmedziť dostupnosť údajov môžeš jednotlivé polia nastaviť ako viditeľné len pre tvojich priateľov. Ostatní registrovaní užívatelia alebo neregistrovaní užívatelia tieto údaje potom neuvidia.
  • “Iba ja” – Takto sú nastavené všetky polia priamo od nás. Znamená to, že okrem teba tieto údaje nikto iný neuvidí. Samozrejme môžeš kedykoľvek viditeľnosť zmeniť. Tieto údaje ešte môžu vidieť administrátori portálu SlobodnaEuropa.eu a oprávnené osoby.

Ako zmením nastavenia viditeľnosti profilu a mojich údajov?

Viditeľnosť jednotlivých polí môžeš nastaviť dvomi spôsobmi. Ak ktorékoľvek pole dodatočne vypĺňaš alebo meníš máš vždy možnosť upraviť jeho viditeľnosť. Nevyplnené polia sú v tomto prípade automaticky skryté.

Viditeľnosť však môžeš nastaviť aj rýchlejšie pre všetky polia profilu – stačí ísť do tvojho „Profilu“, potom do „Nastavení“ a nakoniec do „Zobrazenie profilu“. Tu vieš nastaviť zobrazenie všetkých polí profilu naraz.

Aké máme procesy pri úniku dát?

V prípade ak by sme mali čo i len podozrenie na únik dát okamžite informujeme o takomto úniku všetkých užívateľov, ktorých sa únik môže týkať. Rovnako informuje príslušné úrady o úniku dát, jeho rozsahu a dotknutých používateľoch.

Ani teraz ani v budúcnosti neukladáme priamo žiadne citlivé údaje ako sú údaje o tvojom bankovom účte, platobnej karte či iné citlivé údaje. Ak si využil možnosť nastavenia predplatného tak sa údaje o tvojej karte ani o tvojom bankovom účte neukladajú v našich systémoch. V našich systémoch ukladáme len údaj, ktorý nám pomôže potvrdiť obnovenie predplatného. Údaje o tvojej karte alebo účte sú uložené len u poskytovateľa služby platieb cez internet.


PayPal

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov služby PayPal – pozrieť podmienky


PayPal

Právne záväzné zmluvy týkajúce sa Služieb PayPal – pozrieť zmluvy


Prosíme nezabudni, že ak sa rozhodneš niektoré svoje osobné údaje označiť ako prístupné pre všetkých používateľov sú prístupné aj pre automatizované služby, ktoré ich môžu využiť a ukladať. Nemáme žiadny dosah na služby tretích strán, ktoré dokážu vyhodnocovať, ukladať a spájať verejne dostupné informácie v tvojom profile a kdekoľvek na Webových stránkach.

Ani teraz ani v budúcnosti však tvoje údaje nebudeme využívať na reklamné služby a vyhodnocovať ich za účelom ich distribúcie, predaja alebo poskytovania akejkoľvek tretej strane.

Aké automatizované spracovanie alebo profilovanie robíme s údajmi používateľa?

Tvoje údaje nevyužívame na cielenie reklamy ani ich nijako nevyhodnocujeme pre reklamné účely. V rámci spracovania tvojich údajov môžeme vyhodnocovať údaje rovnakého charakteru ako je napríklad vek, miesto bydliska, zariadenie, ktoré používaš na prístup a iné údaje, ktoré môžu byť pre určitú skupinu alebo časť našich používateľov totožné či podobné.

Takto získane údaje môžu byť použité najmä, no nie len na informovanie užívateľoch o možných priateľoch, ktorí využívajú sieť Webových stránok alebo tiež na prispôsobenie obsahu Webových stránok.

Takto získané údaje však ani teraz ani v budúcnosti nevyužijeme na cielenie reklamy. Webové stránky zobrazujú reklamu zo služieb ako Google Adsense alebo Etarget a pri týchto službách nedokážeme priamo ovplyvniť spracovanie tvojich údajov. Priamo v týchto službách však môžeš zakázať alebo obmedziť spracovanie tvojich údajov.


Google AdSense

Postupy na obmedzenie a zmenu nastavenia zobrazovania reklám zo služby Google AdSense – ako blokovať reklamu


Etarget

Právne informácie a informácie o spracúvaní osobných údajov – pozrieť podmienky


Ako obchodujeme s osobnými údajmi používateľov?

Nijako. Tvoje údaje sú tvoje. Tvoje osobné údaje neposkytujeme žiadnej tretej strane pokiaľ sa táto priamo nepodieľa na poskytovaní niektorej našej služby. Aj v tom prípade má takáto tretia strana prístup len k nevyhnutne dôležitým údajov na zabezpečenie prevádzky služby.

Ak niektorú zo služieb sprostredkuje akákoľvek tretia strana, tak ťa o tom vždy zreteľne informujeme pred samotným využitím takejto služby a musíš súhlasiť s podmienkami využitia takejto služby.


Informácia bude vyzerať takto:

Ahoj ((meno užívateľa)), práve sa prihlasuješ so svojím účtom SlobodnaEuropa.eu do služby ((názov služby)). Táto služba získa prístup k údajom v tvojom profile: ((zoznam údajov)). Táto služba nemôže vykonať zmeny v tvojich údajoch. Uvedené údaje však môže ukladať vo svojich systémoch. Zváž preto, či chceš pokračovať… ((tlačidlo „Pokračovať a odovzdať údaje“)) ((tlačidlo „Nepokračovať a zrušiť))

V prípade ak akákoľvek tretia strana vyžaduje prístup k tvojim údajom zváž, či jej to chceš dovoliť a v akom rozsahu. Žiadna zo služieb tretích strán však nemá možnosť tvoje údaje meniť.

Prihlásenie cez SlobodnaEuropa.eu?

Na niektorých ďalších portáloch a webových službách sa môžeš prihlásiť pomocou tvojho účtu SlobodnaEuropa.eu. Ak sa rozhodneš použiť prihlásenie pomocou účtu SlobodnaEuropa.eu tak ti pre každú takúto službu vytvoríme anonymizovaný reťazec (hash účtu), ktorý ťa identifikuje na takomto portále tretej strany. Pre každý portál tretej strany sa vytvára jedinečný hash účtu. Hash účtu je ako odtlačok prsta a je vždy jedinečný pre užívateľa aj pre portál.

Takáto tretia služba má však k dispozícii len hash účtu cez ktorý ťa overuje v našich systémoch. Tretím stranám, tak neposkytujeme informácie o žiadnom tvojom osobnom údaje, ktorý si nám poskytol.

Hash účtu a tiež zoznam služieb pri ktorých si použil prihlásenie cez účet SlobodnaEuropa.eu nájdeš vo svojom účte. Nezabudni prosím, že ak sa rozhodneš niektorý hash účtu vymazať nebude ťa môcť tretia strana identifikovať a pravdepodobne stratíš prístup k údajom, ktoré si tretej strane poskytol.

Ako chránime tvoje údaje?

Tvoje diskrétne údaje ako je napríklad heslo sa do našich databáz ukladajú zaheslované a ani technická podpora ani akýkoľvek iní požívateľ k nim nemá prístup.

Ak stratíš svoje heslo môžeš samozrejme požiadať o jeho obnovu. Pôvodné heslo ti však nevieme opätovne poskytnúť keďže je zaheslované v našich systémoch.

Údaje ktoré si vyplnil v tvojom profile sú verejne prístupné ak si nezmenil nastavenie svojho účtu alebo nastavenie viditeľnosti jednotlivých údajov.

Z akých tretích strán získavame údaje?

Údaje s tretích strán získavame najmä z analytických nástrojov na monitorovanie využívania služieb alebo na vyhodnocovanie návštevnosti webu.


Google

Právne informácie a informácie o spracúvaní osobných údajov v rámci služieb Google – pozrieť podmienky


Ako dlho uchovávame tvoje údaje?

Pri pridávaní komentára, komentár a jeho meta údaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť pozdržané na moderáciu.

Pre užívateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich Webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského mena). Administrátori Webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Všetky údaje sú uchovávané na dobu neurčitú – kým nepožiadaš o ich vymazanie alebo ich z tvojho profilu nevymažeš ty sám. Nezabudni však, že vyhľadávacie roboty môžu aj takto vymazané údaje naďalej uchovávať.

Aké práva máš nad svojimi údajmi?

Ak máš na ktorejkoľvek Webovej stránke účet, alebo si pridal komentár, môžeš požiadať o export tvojich osobných údajov, ktoré o tebe ukladáme, vrátane údajov, ktoré si nám poskytol. Môžeš tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o tebe musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Tvoj report potom obsahuje všetky údaje, ktoré o tebe máme k dispozícii. Prosím nezabudni však, že niektoré údaje ako je napríklad prezývka alebo mail musíme mať uložené, inak ti nevieme poskytovať tvoj účet.

Môžem zmazať svoj účet?

Samozrejme vždy máš možnosť požiadať nás o vymazanie tvojho účtu. Nezabudni však, že tvoju aktivitu mohli zaznamenať napríklad vyhľadávacie roboty a aj napriek odstráneniu účtu budú tvoje údaje naďalej dostupné.

Z bezpečnostných dôvodov môžu nastať situácie kedy vymazanie tvojho účtu neumožníme. Je to napríklad v prípade ak nás o tvoje údaje požiadali policajné či iné orgány verejnej moci, ktoré sú na to oprávnené. V súlade s týmito Zásadami ochrany osobných údajov však posudzujeme každú takúto žiadosť jednotlivo.

Kedy máme právo zablokovať tvoj účet?

Kedykoľvek. Tvoj účet môžeme zablokovať ak sme zaznamenali podozrivú aktivitu alebo v prípade ak sme zaznamenali, že si sa pokúšal pridávať nevhodný obsah.

Účet blokujeme aj pre podozrenie, že ide o robota alebo spamera. V tomto máme nekompromisný postup a už pri podozrení účet blokujeme.

Tvoj účet však môžeme zablokovať napríklad aj v prípade ak nás na tvoje nevhodné správanie niekto upozorní a naša podpora vyhodnotí tvoje správanie ako nezlučiteľné s dobrými mravmi či ako nezlučiteľné so zákonom a poručenie týchto Zásad.

Čo sa stane s mojimi údajmi ak sme zablokovali účet?

Ak si porušil tieto Zásady ochrany osobných údajov a rozhodli sme sa tvoj účet zablokovať tvoje údaje zostávajú po nejakú dobu uložené v našich systémoch, ak by nás kontovala polícia alebo iné orgány verejnej moci oprávnené požadovať tvoje údaje.

Ak si myslíš, že sme tvoj účet zablokovali bezdôvodne máš samozrejme právo požiadať o jeho odblokovanie. Ak o odblokovanie nepožiadaš budú tvoje údaje zmazané z našich systémoch najskôr po uplynutí 365 dní. V našich systémoch ostane uložený len údaj o tvojej prezývke a mailovej adrese.

Sporný účet?

Ak sme zaznamenali nevhodnú či inak podozrivú aktivitu tak môžeme tvoj účet označiť ako sporný. V tom prípade sa údaje o tebe nezobrazujú medzi odporúčanými profilmi a ani vo výsledkoch vyhľadávania.

Ak sme tvoj účet označili ako sporný je to zrejme preto, že si pridával príspevky, ktorých vierohodnosť nie je možné overiť, či si napríklad publikoval informácie v rozpore s dobrými mravmi.

Sporný účet pre teba znamená isté obmedzenia a môže nakoniec viesť aj k úplnému zablokovaniu a zmazaniu tvojho účtu. Nezabudni, že na všetkých Webových stránkach dbáme na dodržiavanie dobrých mravov a aj zákonov.

Kam posielame tvoje údaje?

Komentáre a ďalší obsah Webových stránok návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu.

Tvoj obsah tak môžeme dočasne alebo trvalo blokovať pre podozrenie, že ide o spam alebo pre podozrenie, že si robot.

Ak tvoj obsah zablokujeme môžeš sa na nás obrátiť a ak dokážeš, že nejde o spam môžeme naše rozhodnutie prehodnotiť.

Kontaktovať nás môžeš pomocou kontaktného formulára.

Kontaktovať nás však môžeš aj súkromnou správou poslanou užívateľovi HelpDesk alebo cez skupinu Pomoc a podpora. Takto nás môžeš kontaktovať iba v prípade, že máš u nás už svoj účet. Samozrejme kontaktovať nás môžeš aj na fóre podpory.

Pomoc tiež nájdete na stránkach technickej podpory.

Pošlite SMS: +421 940 642 323

Náš profil: Napíšte nám cez @HelpDesk

Mail: dpo@slobodnaeuropa.eu

Aké súbory cookies spracúvame?

Ak pridáš komentár na našej Webovej stránke, môžeš súhlasiť s uložením tvojho mena, mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre tvoje pohodlie, aby si sa nemusel opätovne prihlasovať pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok.

Ak máš na našej Webovej stránke účet a prihlásiš sa, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či tvoj prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú zrušené pri zatvorení prehliadača.

Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili tvoje prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíš možnosť „zapamätať“, tvoje prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z tvojho účtu sú súbory cookies odstránené.

Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo tvojom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý si upravoval. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Články na Webových stránkach môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku.

Tieto webové stránky môžu o tebe zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať tvoju interakciu s vloženým obsahom, vrátane sledovania tvojej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máš účet a si prihlásený.

Ako nastaviť cookies vo webových prehliadačoch?

Webové prehliadače (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome a pod.) podporujú správu cookies. V rámci nastavení webového prehliadača môžeš jednotlivé cookies ručne vymazať, blokovať alebo úplne zakázať ich použitie, prípadne ich blokovať alebo povoliť len pre jednotlivé internetové stránky. V takom prípade však nemôžeme zaručiť, že si všetky oblasti našich stránok zachovajú určenú funkciu.

Návod pre blokovanie a vymazanie cookies z najčastejšie používaných prehliadačov:

Ak používaš iný internetový prehliadač, informuj sa prostredníctvom funkcie „Pomoc“ v tvojom internetovom prehliadači alebo u výrobcu softvéru o pokynoch ohľadne zamedzovania a vymazávania cookies.

Aké cookies na webových stránkach využívame?

Na ukladanie osobných nastavení

Pomáhajú nám identifikovať ťa ako unikátneho návštevníka, zapamätať si tvoje nastavenia zvolené pri poslednej návšteve, napríklad rozloženie obsahu na stránke, výber konkrétnej polohy alebo predvyplnenie tvojich prihlasovacích údajov.

Na vytváranie anonymných štatistických záznamov

Počas každej návštevy používajú naše webové stránky analytický software. Medzi tieto patria napríklad Google Analytics, WordPress.com a ďalšie analytické nástroje. Ukladajú anonymné štandardné cookies, aby sme vedeli akú máme návštevnosť stránok, dokázali analyzovať správanie návštevníkov a zistiť, aký obsah a informácie sú pre našich návštevníkov zaujímavé. Akékoľvek uložené analytické informácie sú anonymné a používané výlučne na vlastné technické a marketingové účely.

Na rozlíšenie anonymných a prihlásených návštevníkov

Naše Webové stránky používajú súbory cookies, ktoré nám pomáhajú rozpoznať ťa buď ako anonymného alebo prihláseného návštevníka a zapamätať si tvoje voľby (napr. meno používateľa) a umožňujú využívať rozšírené a osobnejšie funkcie.

Tieto súbory cookies sa môžu použiť na zapamätanie zmien, ktoré si urobil v nastaveniach stránky (napr. veľkosť zobrazenia, poradie zobrazenia a pod.). Údaje, ktoré sa zhromažďujú prostredníctvom týchto cookies, sú anonymizované a nemôžu sledovať aktivity prehliadania na iných webových stránkach.

Na cielené zobrazovanie reklamy

Reklamné cookies umožňujú zobrazovať cielenú reklamu na našich Webových stránkach na základe sledovania  správania a vyhľadávania na internete, a to vďaka identifikácii v nastavení prehliadača.

Tieto súbory cookies neidentifikujú konkrétnu osobu, ale nastavenia a preferencie anonymného používateľa konkrétneho počítača. Reklamné cookies sa používajú aj na vyhodnotenie efektívnosti konkrétnej reklamy a sledovanie počtu  používateľov, ktorých zaujala. Na zobrazovanie reklám a inzercie využívame reklamnú službu Google AdSense a Etarget.

Ako cookies tretích strán využívame?

Webové stránky využívajú službu Google Analytics a tiež nástroj WordPress.com na vyhodnocovanie aktivít a návštevnosti. Aby bolo možné prispôsobiť našu ponuku potrebám užívateľa, naša Webová stránka zhromažďuje, pomocou softvéru Google Analytics od spoločnosti Google dáta o používaní internetovej stránky, pričom sa využívajú cookies.

Zhromaždené dáta sa vyhodnocujú v anonymnej podobe, vo forme štatistík, za účelom skvalitnenia služieb. Na základe poverenia prevádzkovateľom tejto Webovej stránky Google použije tieto informácie, aby vyhodnotil používanie Webovej stránky, vystavil reporty o aktivitách na stránke a aby prevádzkovateľovi Webovej stránky poskytol ďalšie služby spojené s jej používaním.

Ukladaniu súborov cookies môžete zabrániť nastavením tvojho prehliadača. Zaznamenávaniu údajov cookies vzťahujúcich sa na tvoje používanie stránky môžete zabrániť aj nainštalovaním modulu prehliadača prostredníctvom nasledujúceho odkazu: na stránke Google. Vyhlásenie Google o ochrane údajov je zverejnené na na stránke Google.

Kedy sme naposledy menili tieto Zásady ochrany osobných údajov?

02.05.2020 18:07 kedy vstúpili do platnosti tieto nové a aktualizované Zásady ochrany osobných údajov. Od tohto momentu sa na všetkých používateľov vzťahujú tieto aktualizované zásady.

Prečo ste menili tieto Zásady ochrany osobných údajov?

Zásady sme dopĺňali o nové a presnejšie informácie a tiež sa pridali nové ustanovenia, ktoré sa týkajú napríklad mazania účtu či možného blokovania účtu.

Spresnili sme tiež informácie, ktoré o tebe zbierame a ukladáme a tiež sme spresnili čo s tvojimi údajmi všetko robíme. Opravili sme aj niektoré chyby, ktoré ste nám nahlásili.

Nemenili sme spôsob ani rozsah spracovania tvojich údajov. Aj naďalej tak platí napríklad to, že tvoje údaje nevyužívame na reklamné účely.

Doplnili sme tiež informácie o všetkých Webových stránkach a tiež údaje o možnosti využitia účtu SlobodnaEuropa.eu na portáloch tretích strán.

Čo ak s novými Zásadami ochrany osobných údajov nesúhlasím?

To nás samozrejme mrzí a máš možnosť zvážiť zrušenie tvojho účtu. Nezabudni však, že Zásady ochrany osobných údajov sme hlavne spresňovali, nemenili sme rozsah a využitie tvojich údajov.

  • Mail ku ktorému žiadate o výpis vašich údajov. Na tejto mail vám zároveň príde link na potvrdenie oprávnenosti vašej žiadosti.